Yanmış Tencereler Nasıl Temizlenir? 1

Yanmış Tencereler Nasıl Temizlenir?

Ev hanımlarının temizlerken en çok zorlandığı yanmış tencereleri kolaylıkla temizlemeye ne dersiniz hanımlar? Pratik Ev Yemekleri olarak derlediğimiz bu püf noktasını mutllaka denemenizi öneriyoruz 🙂 Mutfakta dişe dokunur bir faydamız olursa bize ne mutlu!

Ev hanımı olarak temizliğinde en çok zorlandığınız şeylerden biri kuşkusuz yanmış tencere ve tepsiler. Olan olmuş artık yapacak bir şey yok ama öyle ya da böyle temizlenmesi şart.

Peki ya yanmış tencere ve tavalarınızı nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa size süper bir önerimiz var.

Yanmış tencerelerinizi kolaylıkla eski haline döndürmek için öyle saatlerce zamanınızı harcamanıza gerek yok. İşte yanmış tencere temizliğinin püf noktası..

Yanmış Tencereler Nasıl Temizlenir?

Gerekli malzemelerimiz:

1/2 su bardağı kabartma tozu

1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanı

1 ya da 2 kaşık hidrojen peroksit ve sünger

Uygulanışı:

Bu malzemelerin hepsini bir kapta karıştırın ve yanmış olan tencerenizin içine döküp yayın. Karışımı birkaç dakika tencerede beklettikten sonra bulaşık süngeri yardımıyla dairesel hareketlerle tencerenizi ovalayın. Tencerenizi duruladığınızda yanmış halinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Yanmış tencere, tava ve fırın tepsileri için sizin kolay temizleme yöntemleriniz neler?

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir (=